Charakterystyka Rasy

Podstawowy opis rasy

Karzełek Teddy należy do miniaturowej rasy królików, która została wyhodowana na terenach Europy Zachodniej. Karzełki Teddy nie są powszechnie spotykanymi królikami w Polsce, występują miedzy innymi w Czechach oraz w Niemczech. Królik ten zyskuje coraz więcej miłośników. Hodowcy którzy chcą posiadać w swoich hodowlach karzełka teddy muszą złożyć na niego zamówienie i czekać na narodziny po zapłaceniu wcześniej zadatku na zwierzę.

Cechą charakterystyczną karzełka teddy jest gruba, gęsta oraz bardzo gładka okrywa futra na całym ciele. Po mimo swojej długości włosy królika są łatwe w utrzymaniu czystości, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. W hodowlach samiczki tej rasy wyróżniają się wielkim instynktem macierzyńskim, są bardzo czułymi i troskliwymi matkami.

Króliczki tej rasy są drobne. Posiadają krótki tułów o kształcie walcowatym, który jest szeroki tak samo z przodu jak i z tyłu. Głowa samców i samiczek posiada szerokie czoło, jest krótka i szeroka. Szyja karzełków teddy jest bardzo trudna do zauważenia, okrywa ją gęsta sierść. U rasowego królika bioderka powinny być idealnie zaokrąglone. Jak u małych królików bywa kończyny przednie i tylne są małe i szczupłe. Śliczny ogonek jest solidnie osadzony. Uszy owłosione powinny mieć kształt zaokrąglony, ich długość powinna wynosić od 5 do 6 cm, nie znajdują się blisko siebie, miedzy nimi rosną długie włosy na głowie królika. Oczy karzełków teddy są bardzo duże i wypukłe, mają barwę ciemną.

Komentarze są wyłączone.